O siłowni

HISTORIA TKKF „HADES” MIKOŁÓW

Terenowe ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Hades” powstało w 1977 roku, jest jednym z pierwszych organizacji sportowych w Mikołowie. Od czasu powstania po dzisiejszy dzień daje młodzieży i dorosłym możliwość zdrowego spędzania czasu. Założycielem oraz animatorem ćwiczeń siłowo sprawnościowych w Mikołowie był Jan Wyduch, który przy pomocy kolegów Marka Winowskiego, Mirosława Matusiaka, Jana Gwadery wyremontował prywatną piwnice gdzie odbywały się treningi siłowe.

Po kilku latach przydzielono grupie zwolenników ćwiczeń siłowych pomieszczenia w podziemiach domu kultury stąd nazwa ogniska wzięta z mitologii i szarej rzeczywistości świata podziemia „ Hades”

Następnie Urząd Miasta Mikołów przydzielił członkom „Hadesu” budynek mieszczący się przy ulicy 3 Maja 6, w którym trenowano prawie przez 18 lat. Obecnie od kilku lat TKKF „Hades” mieści się w nowej siedzibie przy letnim basenie kąpielowym na ulicy Konstytucji 3-go Maja 38. Siłownia dysponuje obszerną salą do ćwiczeń gdzie mieści się ponad 40 stanowisk do ćwiczeń siłowo-aerobowych. Siłownia jest dostępna dla Pań i Panów, którzy chcą poprawić i wyrzeźbić swoją sylwetkę oraz poprawić kondycje i sprawność fizyczną. Siłownia przystosowana jest także dla osób niepełnosprawnych, ma osobne szatnie damską i męską, kabiny prysznicowe, mini solarium oraz kącik relaksowy. Niedaleko siłowni znajduje się basen oraz ogólnodostępny parking.

Zajęcia siłowo-aerobowe prowadzą doświadczeni instruktorzy.

Jan Wyduch (Mistrz Polski w Kulturystyce oraz Rekordzista Świata w Podciąganiu na drążku na czas, którego rekord wynosi 881 powtórzeń w ciągu 60 minut !!!

Marzena Wyduch instruktor fitness (Medalistka Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc)

Przy „Hadesie” działa także KLUB MORSA, którego członkowie kąpią się i pływają w zimie pod lodem w akwenie wodnym w Dziewkowicach.

Aktualny skład Ogniska TKKF „Hades” tworzą :

Jan Wyduch – PREZES
Marek Winiowski – WICEPREZES
Grzegorz Zdebel – WICEPREZES
Andrzej Simka – SKARBNIK
Mirosław Matusiak – SEKRETARZ

WSZYSTKICH CHĘTNYCH, KTÓRZY PRAGNĄ POPRAWIĆ SWOJĄ SYLWETKĘ, WZMOCNIĆ ORGANIZM ORAZ POZBYĆ SIĘ NADWAGI ZARZĄD TKKF HADES ZAPRASZA OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH OD 12.00 DO 22.00. W SOBOTY OD 12.00 DO 16.00